Ezine Paçal Peyniri

İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : ₺35,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺29,00(KDV Dahil)

Tam Yağlı Sert Ezine - 650g 

 

Hakiki Çanakkale Paçal Ezine Peyniri; hiçbir koruyucu ve katkı madde kullanılmadan,  Ege'nin mis kokulu sütlerinden geleneksel yöntemler ile mayalanır. O muhteşem tada ulaşana kadar sabırla en az 12 ay olgunlaşması beklenir. Tattığınız andan itibaren tazeliği ve süt dolu lezzeti damağınızda hissedeceksiniz.

 

  

SAKLAMA KOŞULLARI:

 

Ezine Peynirimiz +4 derecede dolapta muhafaza edilmeli, vakum açılmadığı taktirde uzun süre dolapta muhafaza edilebilir.


EZİNE PAÇAL PEYNİRİ ÖZELLİKLERİ : 


Çanakkale'nin mis kokulu topraklarında yaylıma çıkan hayvanlardan elde eldilen 3 sütle (koyun-keçi-inek sütü) yapılır. Resmi tescilli ve coğrafi konum işaretlidir. Sert kıvamlı  Ezine peynirimiz minimum 1 sene olgunlaştırılmıştır. İnek sütü ağırlıklı olup koyun ve keçi sütü içermektedir. Mevsimine göre süt oranları azalıp artabilir.

 

EZİNE PEYNİRİ NASIL YAPILIR?

 

Belirtilen oranlarda keçi, koyun ve inek sütleri karıştırılır. Yaklaşık 70 derecede pastörize edilir. 32-34 derece  kıvam oluşunca mayalanır. Sütte oluşan pıhtı peynir altı suyunun ayrılması için kestirilir. Özel Ezine paçal peyniri yapımı için, kalıplarda baskı uygulanır. Daha sonra kalıplar şeklinde kesilir. Peynir kuru deniz tuzu ile 12 saat bekletilir. Hava alması engellenerek suyundan ayrılmış olan peynir tenekelere konulur. Minimum 12 ay soğuk hava deposunda bekletildikten sonra sizlere sunulur. 

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
 • 650g - Hakiki  Çanakkale 


  Hakiki Çanakkale Keçi Ezine Peyniri; Hiçbir koruyucu ve katkı madde kullanılmadan  Ege'nin mis kokulu sütlerinden keçi sütü ağırlıklı olarak geleneksel yöntemler ile mayalanır. En az 12 ay olgunlaştırıldıktan sonra  sizlere sunulur. 

   

           


   

  ₺39,00 KDV Dahil
 • 650g - İnek Sütü


  Hakiki Çanakkale İnek Ezine Peyniri; Hiçbir koruyucu ve katkı madde kullanılmadan Ege'nin mis kokulu sütlerinden  geleneksel yöntemler ile mayalanır. O muhteşem tada ulaşana kadar sabırla olgunlaşması beklenir. Tattığınız andan itibaren tazeliğini fark edip süt dolu lezzeti damağınızda hissedeceksiniz. 

   

    

  ₺28,00 KDV Dahil
  ₺32,00 KDV Dahil
 • Tam Yağlı Sert Ezine - 650g 

   

  Hakiki Çanakkale Paçal Ezine Peyniri; hiçbir koruyucu ve katkı madde kullanılmadan,  Ege'nin mis kokulu sütlerinden geleneksel yöntemler ile mayalanır. O muhteşem tada ulaşana kadar sabırla en az 12 ay olgunlaşması beklenir. Tattığınız andan itibaren tazeliği ve süt dolu lezzeti damağınızda hissedeceksiniz.

   

    

  ₺29,00 KDV Dahil
  ₺35,00 KDV Dahil
 • 700g - Tam Yağlı Koyun Peyniri

   

  Hakiki Çanakkale Ezine Koyun Peyniri; Hiçbir koruyucu ve katkı madde kullanılmadan  Ege'nin mis kokulu koyun ağırlıklı keçi ve inek sütlerinden  geleneksel yöntemler ile mayalanır. O muhteşem tada ulaşana kadar sabırla olgunlaşması beklenir. Tattığınız andan itibaren tazeliğini fark edip süt dolu lezzeti damağınızda hissedeceksiniz.

   

    

  ₺34,00 KDV Dahil
  ₺39,00 KDV Dahil
 • 400g - 12 ay olgunlaştırılmış

    

  İzmir denince akla gevrek, gevreği de İzmir tulum peyniri ile yemek gerek diyebiliriz. Geleneksel İzmir tulum peynirimiz hafif sarı renginde;  tuzu, yağı, tadı tam kıvamındadır. Egenin serbest dolaşan ineklerinin taze sütünden elde ediyoruz. En az 12 ay olgunlaştırıyor, muhteşem lezzetine kavuşturuyoruz. 

   

       

  ₺19,90 KDV Dahil
  ₺24,00 KDV Dahil
 • 400g - 15 ay olgunlaştırılmış Sert  

    

  İzmir denince akla gevrek, gevreğide İzmir tulum peyniri ile yemek gerek diyebiliriz. Geleneksel İzmir tulum peynirimiz hafif sarı renginde;  tuzu, yağı, tadı tam kıvamındadır. Egenin serbest dolaşan koyun ve  ineklerinin taze sütünden elde ediyoruz. En az 15 ay olgunlaştırıyor, muhteşem lezzetine kavuşturuyoruz.

   

    

  ₺24,00 KDV Dahil
 • 350g - Şirden Mayalı

   

  Anadolu coğrafyasında özel bir yer işgal eden, yapımıda bir okadar meşakatli, damaklarda ayrı lezzete sahip Erzincan tulumumuz tazecik sağılmış keçi ve koyun sütü karışımıyla hazırlanır. Kokusuz, az tuzludur. Kendine has aromatik lezzetiyle damağınızı benzersiz bir tat ile buluşturuyoruz.

   

    

  ₺23,00 KDV Dahil
  ₺28,00 KDV Dahil
 • 250g - Şirden mayalı 

   

  Tarifi olmayan lezzet.. Çorum'un yöresel peyniri olan Kargı tulum peynirimiz yaylım keçilerinden alınan tazecik sütün besin değerini ve sıcaklığını kaybetmeden süzülerek mayalanıp deri  tulumlara basılmasından  elde edilir. Eşsiz lezzeti yapımında saklı olan bu ürünümüz hiçbir katkı maddesi içermez

   

       

  ₺40,00 KDV Dahil
Benzer Ürünler