İzmir Tulum Peyniri

İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : ₺24,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺19,90(KDV Dahil)

400g - 12 ay olgunlaştırılmış

  

İzmir denince akla gevrek, gevreği de İzmir tulum peyniri ile yemek gerek diyebiliriz. Geleneksel İzmir tulum peynirimiz hafif sarı renginde;  tuzu, yağı, tadı tam kıvamındadır. Egenin serbest dolaşan ineklerinin taze sütünden elde ediyoruz. En az 12 ay olgunlaştırıyor, muhteşem lezzetine kavuşturuyoruz. 

 

     

SAKLAMA KOŞULLARI:

 

İzmir Tulum  Peynirimiz +4 derecede dolapta muhafaza edilmeli, vakum açılmadığı taktirde uzun süre dolapta muhafaza edilebilir.


İZMİR TULUM PEYNİRİ ÖZELLİKLERİ : 


Ege'nin mis kokulu topraklarında yaylıma çıkan hayvanlardan elde edilen sütlerle yapılan İzmir tulumu, resmi tescilli ve coğrafi konum işaretlidir. Sert kıvamlı inek İzmir Tulum peynirimiz minimum 1 sene olgunlaştırılmıştır. İnek sütünden yapılmış olup koyun ve keçi sütü içermemektedir. İzmir Tulum peynirine tüm sofralarınızda yer verebilirsiniz;  salatalarda, kahvaltılarda, meze olarak, hamur işlerinde kullanabilirsiniz.  

 

İZMİR TULUM PEYNİRİ HAKKINDA : 

 

Sadece inek sütü kullanılarak yapılır. Geleneksel İzmir  tulum peyniri değil bu toprakların tüm dünyanın en leziz peynirlerinden biridir. Orjinalı sadece koyun sütünden yapılandır.İnekler ne kadar iyi beslenir, ne kadar iyi bir ortamında yetişirlerse o kadar iyi süt verir; tazecik sütlerinin peynirleri de bir o kadar lezzetli olur. 

 

 

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler