Kaymak Süt Kaymağı

İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺13,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺12,50(KDV Dahil)

175g - Katkısız  

 

Kahvaltıların ve ekmek kadayıfının vazgeçilmezi nefis gerçek süt kaymağı. Bir kez denediğinizde bir daha başka kaymak tüketmek istemeyeceksiniz. Krema kullanılmadan inek sütünden elde edilen bu yoğun kıvamlı lezzet ile kahvaltılarınızı taçlandırabilirsiniz. 

 

  

SAKLAMA KOŞULLARI:

 

Günlük taze üretimimiz gerçek süt kaymağı +4 derecede muhafaza edilmeli, temin ettikten sonra 4 gün içerisinde tüketilmeli.

 

KAYMAK KALORİ DEĞERİ:

Besin Değeri100 gramda% Günlük Değer *
Kalori585 kcal% 29.3
Karbonhidrat3.3 g% 1.1

 

KAYMAK NASIL OLMALI?


Belki de en çok yanılgıya düştüğümüz renk konusudur kimileri sarı renkte olan kaymağın bozuk ,beyaz olan kaymağın ise taze ve kullanılabilir olduğunu sanmaktadır. Oysa kaymağın sarı renk ve beyaz renkte olması taze yada bayat olmasını göstermez. Kaymağın sarı renkte olmasının nedeni, yazın süt veren hayvanların dışarıda yani otlak yerlerde ve yeşillik yiyerek beslenmesi ve yeşillikle beslenen hayvanın sütünün sarı gelmesidir. Beyaz olmasının sebebi ise kışın dışarıda gezdirilemeyen hayvanların kapalı yerlerde yem ile beslenmesi ve sütünün beyaz gelmesinden kaynaklanmaktadır.


SÜT KAYMAĞI NASIL YAPILIR ?

 

Öncelikle sütü ocakta, kısık ateşte üzeri kaymak tutana kadar pişirin. En önemli nokta sütü pişerken kesinlikle karıştırmayın. Kaynayan sütün üzeri bol miktarda kaymak tutunca ocaktan alın ve soğumaya bırakın. Dışarıda biraz soğuduktan sonra buzdolabına koyun ve 1 gün kadar dinlendirin. 1 günün sonunda tencerede ki  sütün üzeri kaymakla kaplanmış olacak. Biriken kaymağı bir kaba alın . Dilerseniz aynı sütten 2. sefer kaymak almak için işlemleri tekrar edin. Sütün yağı azaldığı için son kaynattığınızda  ilk kaymağa göre  daha ince yapılı olabilir.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.