İstiklal Yolu Siyez Tarhanası 500 g
Siyez Tarhanası - İstiklal Yolu

İstiklal Yolu Siyez Tarhanası 500 g

İndirim Oranı : %28 İndirim
Fiyat : ₺25,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺18,00(KDV Dahil)

500g - Genetiği Korunmuş Siyez Tarhanası

 

Günümüz tarhanalarına göre en büyük farklı modern buğday unu yerine gluten değeri düşük siyez unu kullanılması. 

 

 

 

 

 

 

Modern yani günümüz buğdaylarına yeni özellikler ekleyebilmek, dayanıklılığını ve verimini arttırabilmek amacıyla  modern buğdayların kromozom sayıları değiştirilmiştir. Bud durum malesef alerjen durumlara sebep olabilmektedirler. Siyez Buğdayının ise  genetik yapısı korunmuştur. Bundan dolayı Siyez Buğdayı alternatif modern buğday çeşitlerine göre az gluten içermektedir. Siyez Buğdayı bugün ülkemizde sadece Kastamonu' da üretilmektedir.

 

 

SİYEZ BUĞDAYI FAYDALARI: 

 

Kolestrol içermez. Karbonhidrat değeri düşük, protein değeri yüksektir. Lifli yapısından dolayı sindirimi kolaylaştırır. Bağırsakları temizleyici özelliği vardır. Yüksek antioksidan içerir. Hücre yapısını korur, yaşlanmayı geciktirir.  Glisemik endeksi insanlara en uygun gıdadır. Emziren annelere faydalıdır. Folik asit miktarı fazladır. Anne sütünü arttırır.

 

İÇİNDEKİLER: 

 

%100 Siyez Unu, kaymaklı köy yoğurdu, tarla domatesi, soğan, kırmızı biber, fesleğen, tarakotu, acı biber ve kaya tuzu ile orta acılı  

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
 • 2000g - Genetiği Korunmuş

   

  Her dem genç kalmak, günün yoğun temposunu yorulmadan yaşamak istiyorsanız yulaflı yiyecekler tüketmeye özen göstermelisiniz. Yulaf bolca nişasta içerir. Başta B grubu vitaminler olmak üzere kalsiyum, magnezyum, potasyum, demir ve fosfor mineralleri bakımından zengindir.

   

  ₺26,00 KDV Dahil
  ₺32,00 KDV Dahil
 • 500g - Genetiği Korunmuş

   

  Genetiği ile oynanmamış siyez buğdayının ezilmesi ile elde edilen,  genelde süt ile tüketilen ve üzerine biraz yaban mersini ve ceviz ile dayanılmaz bir lezzet alan  siyez ezmemizi şiddetle tavsiye ederiz. Bu arada kurabiye ve keklerinize de ekleyerek sağlıklı farklar yaratabilirsiniz.

   

   

   

   

   

  ₺14,00 KDV Dahil
  ₺18,00 KDV Dahil
 • 1000g - Genetiği Korunmuş Pilavlık Bulgur

   

  Siyez buğdayı ilk olarak 10.000 yıl önce Yakın Doğu’da tespit edilmiştir. Günümüz buğdayının da atası olarak kabul edilen bu buğday çeşidi modern buğdaylara göre daha az gluten içermektedir.

   

   

   

   

   

  ₺15,00 KDV Dahil
  ₺18,00 KDV Dahil
 • 1000g - Genetiği Korunmuş Dolmalık Bulgur

   

  Siyez buğdayı ilk olarak 10.000 yıl önce Yakın Doğu’da tespit edilmiştir. Günümüz buğdayının da atası olarak kabul edilen bu buğday çeşidi modern buğdaylara göre daha az gluten içermektedir. Dolmalarda, sarmalarda, yemeklerde kullanabilmeniz için orta kırılmıştır.

   

   

   

   

   

  ₺15,00 KDV Dahil
  ₺18,00 KDV Dahil
 • 1000g - Genetiği Korunmuş Kısırlık Bulgur

   

  Siyez buğdayı ilk olarak 10.000 yıl önce Yakın Doğu’da tespit edilmiştir. Günümüz buğdayının da atası olarak kabul edilen bu buğday çeşidi modern buğdaylara göre daha az gluten içermektedir. Köftelik ve kısırlık olarak kullanabilmeniz için ince kırılmış.

   

   

   

   

   

  ₺15,00 KDV Dahil
  ₺18,00 KDV Dahil
 • 500g - Genetiği Korunmuş

   

  Erişte tüketmenin en sağlıklı yolu. Genetiği ile oynanmamış siyez unu ile geleneksel yöndemler ile yapılır, Modern buğdaylara göre genetiği korunmuştur. Gluten değeri düşük olduğundan hazmı kolaydır.

    

   

   

   

   

  ₺16,00 KDV Dahil
  ₺18,00 KDV Dahil