Karabuğday Unu - Doğalsan
Karabuğday Unu - Doğalsan

Karabuğday Unu - Doğalsan

Fiyat : ₺19,00(KDV Dahil)

400g - Katkısız 

Karabuğdayın Kendisi, kuzukulağıgiller ailesinden, greçka olarak da bilinen minicik bir bitki. Gluten içermediği için gluten hassasiyeti olan ve glutensiz beslenenler için en iyi alternatiflerden.

  

 

 

KARABUĞDAY UNU ÖZELLİKLERİ : 

Karabuğdayın en önemli özelliği, içerisinde gluten maddesinin bulunmamasıdır. Buğday, makarna, un ve bulgur gibi besin maddelerinde bulunan gluten maddesi, karabuğdayda bulunmaz.

 

 

KARABUĞDAY UNU FAYDALARI : 

 

İçindeki potasyum başta olmak üzere birçok yararlı maddenin etkisiyle yüksek tansiyonu düşürmede önemli bir görevi var. Tıpkı tansiyon gibi yüksek kolesterolü de düşürerek kolesterol hastalığı olanlara ciddi oranda destek oluyor. Tansiyonu ve kolesterolü düşürmesi sayesinde kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini azaltıyor. Karabuğday, bolca magnezyum bulundurduğundan kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olup, bu sayede diyabet hastalarına da destek oluyor. Lifli yapısı sayesinde sindirim ve boşaltım sistemlerinin sağlıkla işlemesini sağlıyor, özellikle bağırsak sağlığını korumada oldukça önemli görevler üstleniyor. İçinde bulunan yüksek protein, lif ve düşük yağ sayesinde zayıflamak isteyenlerin yardımına koşuyor. Adı bize pek tanıdık gelmese de içindeki kolin adlı madde sayesinde karaciğerin yağlanmasını azaltıyor, daha sağlıklı bir hayat sunuyor.

Besin değerlerine gelince, içinde bolca B vitamini, magnezyum ve lif bulunuyor. Aynı zamanda sadece 100 gramında yaklaşık 13 gram protein, 10 gram lif, 450 miligram potasyum, 18 miligram kadar da kalsiyum bulunması nedeniyle oldukça faydalı sayılıyor.

 

iÇİNDEKİLER : 

 

% 100 Karabuğday

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler