İstiklal Yolu Pilavlık Siyez Bulguru 1 kg
Pilavlık Siyez Bulguru - İstiklal Yolu

İstiklal Yolu Pilavlık Siyez Bulguru 1 kg

Fiyat : ₺18,00(KDV Dahil)

1000g - Genetiği Korunmuş Pilavlık Bulgur

 

Siyez buğdayı ilk olarak 10.000 yıl önce Yakın Doğu’da tespit edilmiştir. Günümüz buğdayının da atası olarak kabul edilen bu buğday çeşidi modern buğdaylara göre daha az gluten içermektedir.

 

 

 

 

 

 

Modern yani günümüz buğdaylarına yeni özellikler ekleyebilmek, dayanıklılığını ve verimini arttırabilmek amacıyla  modern buğdayların kromozom sayıları değiştirilmiştir. Bud durum malesef alerjen durumlara sebep olabilmektedirler. Siyez Buğdayının ise  genetik yapısı korunmuştur. Bundan dolayı Siyez Buğdayı alternatif modern buğday çeşitlerine göre az gluten içermektedir. Siyez Buğdayı bugün ülkemizde sadece Kastamonu' da üretilmektedir.

 

 

SİYEZ BUĞDAYI FAYDALARI: 

 

Kolestrol içermez. Karbonhidrat değeri düşük, protein değeri yüksektir. Lifli yapısından dolayı sindirimi kolaylaştırır. Bağırsakları temizleyici özelliği vardır. Yüksek antioksidan içerir. Hücre yapısını korur, yaşlanmayı geciktirir.  Glisemik endeksi insanlara en uygun gıdadır. Emziren annelere faydalıdır. Folik asit miktarı fazladır. Anne sütünü arttırır.

 

İÇİNDEKİLER: 

 

% 100 Sİyez Bulguru

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler
 • 1000g - Taş Değirmende Öğütülmüş

  Karabuğdayın kendisi, kuzukulağıgiller ailesinden, greçka olarak da bilinen minicik bir bitki. Gluten içermediği için gluten hassasiyeti olan ve glutensiz beslenenler için en iyi alternatiflerden.

   

   

   

  ₺12,00 KDV Dahil
 • 1000g - Genetiği Korunmuş Dolmalık Bulgur

   

  Siyez buğdayı ilk olarak 10.000 yıl önce Yakın Doğu’da tespit edilmiştir. Günümüz buğdayının da atası olarak kabul edilen bu buğday çeşidi modern buğdaylara göre daha az gluten içermektedir. Dolmalarda, sarmalarda, yemeklerde kullanabilmeniz için orta kırılmıştır.

   

   

   

   

   

  ₺18,00 KDV Dahil
 • 1000g - Genetiği Korunmuş Kısırlık Bulgur

   

  Siyez buğdayı ilk olarak 10.000 yıl önce Yakın Doğu’da tespit edilmiştir. Günümüz buğdayının da atası olarak kabul edilen bu buğday çeşidi modern buğdaylara göre daha az gluten içermektedir. Köftelik ve kısırlık olarak kullanabilmeniz için ince kırılmış.

   

   

   

   

   

  ₺18,00 KDV Dahil
 • 1000gr - Genetiği Korunmuş

   

  Coğrafi Konum İşaretli Sarı kılçık pirinci sadece Tosya’nın yukarı ova bölgesinde yetişir. İçerdiği şeker oranı %17 olması ile Türkiye'nin en düşük şeker içeren pirincidir. Altenatifleri %60 - %70 aralığındadır. Genetiği korunmuş atalık tohum olan bu pirincimiz pişirme teknikleri ile diğer pirinçlerden farklılık gösteriyor.

   

  ₺21,00 KDV Dahil