Siyez Ezmesi - İstiklal Yolu
Siyez Ezmesi - İstiklal Yolu

İstiklal Yolu Siyez Ezmesi 500 g

Fiyat : ₺18,00(KDV Dahil)

500g - Genetiği Korunmuş

 

Genetiği ile oynanmamış siyez buğdayının ezilmesi ile elde edilen,  genelde süt ile tüketilen ve üzerine biraz yaban mersini ve ceviz ile dayanılmaz bir lezzet alan  siyez ezmemizi şiddetle tavsiye ederiz. Bu arada kurabiye ve keklerinize de ekleyerek sağlıklı farklar yaratabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Modern yani günümüz buğdaylarına yeni özellikler ekleyebilmek, dayanıklılığını ve verimini arttırabilmek amacıyla  modern buğdayların kromozom sayıları değiştirilmiştir. Bud durum malesef alerjen durumlara sebep olabilmektedirler. Siyez Buğdayının ise  genetik yapısı korunmuştur. Bundan dolayı Siyez Buğdayı alternatif modern buğday çeşitlerine göre az gluten içermektedir. Siyez Buğdayı bugün ülkemizde sadece Kastamonu' da üretilmektedir.

 

 

SİYEZ BUĞDAYI FAYDALARI: 

 

Kolestrol içermez. Karbonhidrat değeri düşük, protein değeri yüksektir. Lifli yapısından dolayı sindirimi kolaylaştırır. Bağırsakları temizleyici özelliği vardır. Yüksek antioksidan içerir. Hücre yapısını korur, yaşlanmayı geciktirir.  Glisemik endeksi insanlara en uygun gıdadır. Emziren annelere faydalıdır. Folik asit miktarı fazladır. Anne sütünü arttırır.

 

İÇİNDEKİLER: 

 

% 100 Sİyez Buğdayı

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler